Kosatky je dvojice hudebníků,  jejichž repertoár  tvoří pestrá směs písní různých žánrů, hudby k tanci  i poslechu pro všechny generace.

Kosatky  se sídlem  v Drahonicích  působí na Strakonicku a Písecku.

Kosatky disponují výkonnou aparaturou (3,3 kW), která ozvučí  běžné sály a venkovní produkce, ale dá se přizpůsobit i pro malou rodinnou oslavu.

Kosatky tvoří:

Iva Zemanová - zpěv

Luboš Košatka - zpěv, kytara

Ostatní  ˝kapela˝ je PC program ve formátu MIDI přehrávaný prostřednictvím zvukových bank kláves Yamaha.

Repertoár  je sestaven z písní českých skupin a interpretů: Olympic, Kabát, Mandrage, Jelen, Kryštof, Lucie, Katapult, Chinaski, Harlej, Škwor, Mirai, Wohnout, Aneta Langerová, Olga Lounová, Lucie Bílá, Petra Janů, Ewa Farna, Hana Zagorová, Helena Vondráčková, Michal  David, Michal Hrůza, atd., atd.  …

Kosatky v roce 2023 oslaví výročí 13 let svojí činnosti, která stojí na základech více než třicetileté hudební praxe Luboše Košatky a výrazném pěveckém talentu Ivy Zemanové.
Vybavení  pochází  z profesionálních  řad známých značek výrobců hudebnin.
Zesilovače, reproboxy a mixpult – Yamaha
Mikrofony - legenda mezi mikrofony – Shure
Zvuk kytary Gibson zpracovává  procesor GT10 rovněž legendární firmy Boss.
Midi soubory jsou přehrávány zvukovými bankami Yamaha.

 

 

 

 

 

 

 

 

Iva Zemanová 

Pochází z muzikantské rodiny.  V dětství navštěvuje  hodiny klavíru, zpěvu se pak věnuje  jako členka a sólistka sboru …… v Českých Budějovicích. Členkou Kosatky se stala , jak říká ˝kdyžužjsoudětivelké ˝ a splnila si tak sen, věnovat se své zálibě.

Luboš Košatka

Od roku 1981 navštěvuje LŠU ve Volyni obor klasická kytara.

Následně je členem několika studentských hudebních skupin různých žánrů.

V devadesátých letech hraje na baskytaru ve skupině Pangeit, v tanečním orchestru Pilous,  v dechovém orchestru ZUŠ  Volary, zpívá ve sboru Přátelství  v Prachaticích, s Martinem Pravdou tvoří duo kytaristů hrajících irskou lidovou hudbu.

Na přelomu století  tvoří duo Předkoš (Předota Košatka) a od roku 2007 za pomoci elektroniky vystupuje jako one man band. Byl stálicí (14 ročníků) prachatických Slavností Zlaté stezky (od r. 2001).

V roce 2010 zakládá KOSATKY.

V letech 2015 - 2016 působil jako baskytarista v bluegrassové skupině Arrow blue.

Profesí programátor ve strojírenství se ve volném čase věnuje tvorbě a úpravám hudebních souborů  ve formátu midi a úpravám fotografií.