Kosatky je dvojice hudebníků,  jejichž repertoár  tvoří pestrá směs  písní  různých žánrů,  hudby k tanci  i poslechu pro všechny generace.

Kosatky  se sídlem  v Drahonicích  působí na Strakonicku a Písecku.

Kosatky disponují výkonnou aparaturou (3,3 kW), která ozvučí  běžné sály, ale dá se přizpůsobit i pro malou rodinnou oslavu.

Kosatky tvoří:

Iva Zemanová - zpěv

Luboš Košatka - zpěv, kytara

Ostatní  ˝kapela˝ je PC program ve formátu MIDI přehrávaný prostřednictvím zvukových bank kláves Roland.

Repertoár  je složen z písní českých skupin a interpretů:  Olympic, Lucie, Katapult, Chinaski, Mandrage, Kabát, Harlej, Škwor, Petra Janů, Lucie Bílá, Hana Zagorová,  Helena Vondráčková, Michal  David, atd, atd…

Kosatky je uskupení mladé, založení se datuje v září 2010, stojí však na základech  30-tileté hudební praxe Luboše Košatky a pěveckého talentu Ivy Zemanové.
Vybavení  pochází  z profesionálních  řad známých značek výrobců hudebnin.
Zesilovače, reproboxy a mixpult – Yamaha
Mikrofony- nejvyšší řada legendy mezi mikrofony –Shure
Zvuk kytary je prací  procesoru GT10, vlajkové lodi  rovněž legendární firmy Boss.
Midi soubory jsou přehrávány zvukovými bankami Roland.

 

 

 

 

 

 

 

 

Iva Zemanová 

Pochází z muzikantské rodiny.  V dětství navštěvuje  hodiny klavíru, zpěvu se pak věnuje  jako členka a sólistka sboru …… v Českých Budějovicích. Členkou Kosatky se stala , jak říká ˝kdyžužjsoudětivelké ˝ a splnila si tak sen, věnovat se své zálibě.

Luboš Košatka

Od roku 1981 navštěvuje LŠU ve Volyni obor klasická kytara.

Následně je členem několika studentských hudebních skupin různých žánrů.

V devadesátých letech hraje na baskytaru ve skupině Pangeit, v tanečním orchestru Pilous,  v dechovém orchestru ZUŠ  Volary, zpívá ve sboru Přátelství  v Prachaticích, s Martinem Pravdou tvoří duo kytaristů hrajících irskou lidovou hudbu.

Na přelomu století  tvoří duo Předkoš (Předota Košatka) a od roku 2007 za pomoci elektroniky vystupuje jako onemanband. Je stálicí prachatických Slavností Zlaté stezky (od r. 2001).

V současné době (profesí programátor ve strojírenství) se ve volném čase věnuje tvorbě a úpravám hudebních souborů  ve formátu MIDI.

Od roku 2015 působí jako baskytarista v bluegrassové skupině Arrow blue.

www.arrowblue.eu